Včlani se

Mnenja partnerjev Eko kluba

Sanja Lončar

”Globalizacija je drugo ime za privid moči, ki je zaradi pohlepa vseh, ki so se postavili med kupca in proizvajalca poteptal odnose, kakovost in tudi varnost marsikaterega izdelka. Ideja, ki se je začela kot “velike blagovne znamke so bolj kakovostne” se je izrodila v svoje nasprotje. Kdor išče kakovost, jo bo danes našel le pri butičnih ponudnikih, ki še vedno delajo z rokami in srcem.  V projektu Skupaj za zdravje človeka in narave se držimo načela, kar hraniš, to raste. Zato želimo podpirati dobre izdelke in poštene odnose. Zato podpiramo Eko klub in veliko malih “biserov”, ki so v njem. Za uporabnika na koncu ne šteje kdo je velik in kdo mali. Šteje kakovost, ki jo dobiš za svoj denar.”

Sanja Lončar, Projekt Skupaj za zdravje človeka in narave

 

karmen-prah

”Z veseljem želim poudariti , da je založba Jasno in glasno, že od vsega začetka začutila dobro, pošteno, prijazno in povezujočo energijo ustanoviteljice Eko kluba, Sandre Klemenc. Naslednji korak je bila logična pristopitev v Eko klub. Želeli smo si novih spoznanj, povezovanj, druženj, ustvarjanja in realiziranja skupnih idej tako za člane Eko kluba, kot tudi za njihove pristopnike. Še posebej nas je pritegnilo to, da naši kupci ne bodo zasipani s popusti, tedenskimi spletnimi ali tiskanimi novicami, zavezujočimi nakupi ali raznimi obljubami. V Eko klubu tega preprosto ni. Lahko si izbereš sam kar te zanima, lahko prideš do enako mislečih, zanimivih, srčnih ljudi, ki znajo marsikaj narediti, svetovati, nuditi pomoč, ko jo potrebuješ.”

Zato smo v Eko klubu, ker nam veliko daje in ne jemlje :) .

Karmen Prah, Založbe Jasno in glasno

 

andreja-seme”Meni in še marsikomu gredo veliki nakupovalni centri na živce. Ponudbe je preveč, kako naj v njej izberem?! Mi smo ena taka bližnjica – strankam na enem mestu predstavljamo raznoliko ponudbo za zdravo življenje. V Eko klubu smo izključno mali ponudniki kakovostnih ekoloških izdelkov in storitev. Vsak od nas stoji za svojo ponudbo osebno in samozavestno. Pogosto izrojenemu odnostu kupec-ponudnik vračamo človeške dimenzije: poštenje, iskreno skrb za dobro kupca in njegovo zadovoljstvo. V Eko klub ne sprejmemo vsakega, ki si tega želi. Poleg tega, da ima dobro ponudbo, ki jo s ponosom osebno predstavlja, mora biti tudi dobra, srčna oseba, ki živi v sožitju z naravo in ljudmi. Vsi ponudniki smo takšni, zato ste lahko prepričani, da se boste v novi družbi odlično počutili. Pa ne le to – skupaj zmoremo več. Ker si mali ponudniki težko privoščimo sodelovanje na sejmih in drugih dogodkih, nastopamo skupaj, kar je cenejše in bolj opazno. Ideja o povezovanju se mi zdi res krasna in še splača se!”

Andreja Šeme, Nature’s Design, Oblike narave

 

tadej-hocevar”Eko klub združuje partnerje, ki smo pozitivni in optimistični, saj smo prepričani, da lahko spremenimo tako navade kot tudi razmišljanje ljudi. Na naše delo ne gledamo prvenstveno kot na prodajo, ampak predvsem kot podajanje znanja in ozaveščanje. Radi se družimo, zato sodelujemo na različnih področjih kot je priprava dogodkov ali obisk sejmov doma in v tujini. Prepričan sem, da lahko Eko klub postane pomembno gonilo sprememb v družbi.”

Tadej Hočevar, E-košek in Farfalla spletna trgovina

 

 

 

maja-santl-2”V Eko klub me je pritegnila Sandrina energija in njena vizija, srčnost in predanost narediti nekaj dobrega za ljudi in svet okrog sebe. In odkar sodelujemo, se je to samo še potrdilo. V Eko klubu smo ljudje, ki resnično razmišljamo in delamo s srcem in to nas povezuje. Hkrati pa s svojimi naravnimi, ekološkimi, trajnostnimi izdelki, holističnimi storitvami in tem, kar mi smo, približujemo svoje vrednote in skrb za zdravo telo, um, duha, odnose in okolje tudi vsem našim članom. In ko vidiš, da si se dotaknil življenja nekoga oziroma ga spremenil na bolje s svojim vzorom, delom, izdelkom, dobiš nazaj več, kot bi si sploh lahko želel. Skozi Eko klub pa lahko skupaj naredimo še več, tako zase kot za druge, saj je moč nove dobe resnično v povezovanju in sodelovanju. In duh Eko kluba je vse to :)

Maja Šantl, Amalu

 

martina-gregori”Eko klub ni samo združenje tistih, ki jim ni vseeno, kaj se s svetom dogaja, Eko klub je združenje prijateljev, ki so delijo svoje izkušnje, si pomagajo in se spodbujajo ter si vedno stojijo ob strani. Eko klub je združenje veselih ljudi, ki se zavedajo, da je poleg dela potrebno tudi veselje in zabava in ljudi, ki razumejo, da za vsakim dežjem posije sonce.”

Martina Gregori, Yanumi 100 organic, In life d.o.o.

 

 

 

barbara-bedenk”Eko klub je poligon za razvoj novih idej, pridobitev novih znanj ter izmenjavo mnenj in izkušenj. Omogoča mi cenovno sprejemljivejšo udeležbo na dogodkih skupaj z ostalimi člani ter nadvse prijetno druženje s podobno mislečimi ljudmi.”

Barbara Benedik, Ekoteka

 

 

 

 

”Sodelovanje v Eko klubu priporočam predvsem zato, ker ne gre le za klasično oglaševanje oz. združevanje, temveč prinese mnogo več. Je združevanje istomislečih, je povezovanje, medsebojna pomoč, nova poznanstva, nove ideje, druženja, skupne akcije in medsebojno promoviranje, kar na dolgi rok prinese več obojestranskih koristi.”

Primož Kastelic, Svet je lep

”Eko klub ne združuje podjetij, ki ponujajo ekološke izdelke. Združuje posameznike, ki so se odločili predvsem za drugačen način delovanja. Svojim uporabnikom ponujajo kakovostne izdelke, ki v nobeni fazi izdelave ne izkoriščajo niti ljudi niti okolja. Te vrednote z Eko klubom deli tudi pravična trgovina, zato smo se v Pravični trgovini 3MUHE odločili, da se Eko klubu pridružimo in članom kluba ponudimo tudi izdelke, ki rastejo daleč stran od njih in so jim zato informacije o njihovi pridelavi ali izdelavi največkrat skrite, kar pa prodajalcem teh izdelkom daje možnost, da ustvarjajo velike zaslužke na račun izkoriščanja pridelovalcev in okolja. Skupaj z drugimi partnerji Eko kluba se trudimo, da naše uporabnike obveščamo o tem, od kod izdelki, ki ji huporabljajo, prihajajo in kako so bili izdelani. Na ta način vsem članom Eko kluba omogočamo, da uporabljajo izdelke, za katere vedo, da ne škodujejo niti ljudem niti okolju.”

Živa Lopatič, Pravična Trgovina 3MUHE

”Ponosni smo, da je bilo naše društvo že ob ustanovitvi kluba povabljeno k članstvu, saj je to skupina ljudi oziroma podjetij, ki poudarjeno gojijo vrednote, ki v sodobnem svetu vse prehitro izginjajo: poštenost, dobri poslovni običaji, odgovoren odnos do soljudi, narave, živali. Navdušilo nas je prijateljsko vzdušje med partnerji v klubu – vlada pozitivna energija, zavedanje, da se s povezovanjem in sodelovanjem dosegajo veliko boljši rezultati, kot če bi vsak trobil v svoj rog. Produkti in storitve vsakega od partnerjev EKO kluba so visoko kvalitetni prijazni do narave. Zelo smo hvaležni partnerjem, ki nas ves čas na različne načine podpirajo pri našem delu z živalmi v stiski. Ko pridejo težki časi, nam pomagajo z donacijami, so dobrodošli gostje na vseh naših dogodkih, na dogodkih EKO kluba se vedno najde prostor tudi za našo stojnico – skratka, zelo skrbijo za nas.

Prijatelji iz EKO kluba, iskrena hvala za vso podporo. Sandri, ki je pa od vsega začetka naša dobra vila, gre pa v imenu naših varovancev in vseh iz Lajke še posebna zahvala.”

Melita Trbovšek, Društvo za zaščito in pomoč živalim v stiski Lajka